koszyk 0,00 PLN

Brak konferencji w najbliższym czasie

Ostatnio odwiedzone:

  1. Dializa u noworodków i niemowląt

Szanowny Użytkowniku!

Ta treść dostępna jest wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników TVmed.

  1. Jeżeli posiadasz LOGIN i HASŁO: zaloguj się.
  2. Jeśli nie posiadasz konta użytkownika TVmed: zarejestruj się.

Obydwie czynności możesz wykonać z prawym, górnym rogu aktualnej strony.

  Dializa u noworodków i niemowląt

W ostatnich latach zmieniło się podejście do leczenia noworodków oraz niemowląt ze schyłkową niewydolnością nerek za pomocą terapii nerkozastępczej. Wraz z poprawą przeżycia oraz odległego rokowania leczenie to jest uznawane w krajach rozwiniętych za standardową terapię dla dzieci najmłodszych.

Abstrakt

W ostatnich latach zmieniło się podejście do leczenianoworodków oraz niemowląt ze schyłkowąniewydolnością nerek za pomocą terapii nerkozastępczej.Wraz z poprawą przeżycia oraz odległegorokowania leczenie to jest uznawane w krajachrozwiniętych za standardową terapię dla dziecinajmłodszych. Rozpoczęcie lub zaniechanie leczenianerkozastępczego u noworodków i małychniemowląt jest zawsze związane z dużymi emocjamidla rodziny i personelu medycznego. Każdyprzypadek musi być traktowany indywidualnie i nefrologdziecięcy powinien uczestniczyć na wczesnymetapie dyskusji na temat możliwości leczenianerkozastępczego z neonatologami, położnikamii rodzicami. Prowadzenie dializoterapii najmłodszegodziecka wymaga szczególnych umiejętnościwielospecjalistycznego zespołu medycznego. Nieodłącznączęścią leczenia jest leczenie żywienioweobejmujące żywienie enteralne przez sondę przełykowo-żołądkową lub gastrostomię. Celem leczeniajest prawidłowy rozwój psychofizyczny niemowlęciai jego przygotowanie do możliwie szybkiegoprzeszczepienia nerki.

Wydane przez: Via Medica
Data wydania: 2012-06-15
Utworzono: 2012-06-15 12:06:28
Ostatnia modyfikacja: 2012-06-15 12:08:34
Profile: nefrologia
Autor: Aleksandra Maria Żurowska1 1 - Klinika Chorób Nerek i Nadciśnienia Dzieci i Młodzieży Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

Partnerzy serwisu TVMED
Skontaktuj się z nami - Zostań naszym partnerem
Zrealizuj voucher
Jeśli otrzymałeś od nas kod - zrealizuj go i oglądaj materiały TVMED
Zrealizuj voucher
Innowacyjna Gospodarka