
30 nagrań


Rak trzustki: Jakie są metody leczenia raka trzustki i czy rodzaj terapii ma wpływ na sposób odżywiania i masę ciała?

Rak trzustki: Jak wygląda interwencja żywieniowa u chorego z rakiem trzustki? Od czego zacząć?

Rak trzustki: Jakie są podstawowe zalecenia żywieniowe dla pacjentów z rakiem trzustki?

Rak trzustki: Jak wygląda interwencja żywieniowa u niedożywionego pacjenta z rakiem trzustki z towarzyszącym jadłowstrętem?

Rak trzustki: Jak dobrać odpowiedni ONS dla pacjentów z rakiem trzustki?

Rak trzustki: Jak przygotować żywieniowego pacjenta z rakiem trzustki do zabiegu operacyjnego?

Rak trzustki: Jakich objawów spodziewamy się w trakcie leczenia systemowego i jakie wsparcie żywieniowe możemy zaproponować pacjentowi?

Rak trzustki: Czy żywienie pozajelitowe znajduje zastosowanie u chorych z rakiem trzustki?

Rak trzustki: Opis przypadku klinicznego

Nowotwory głowy i szyi: Dlaczego tak ważne jest, aby pacjent z nowotworem głowy i szyi otrzymał odpowiednie wsparcie żywieniowe? Jakie nowotwory zaliczamy do omawianej grupy?

Nowotwory głowy i szyi: Jakie są dostępne metody leczenia nowotworów regionu głowy i szyi i czy rodzaj terapii będzie miał wpływ na wybór zaleceń żywieniowych?

Nowotwory głowy i szyi: Z jakimi skutkami ubocznymi mamy najczęściej do czynienia u pacjentów poddawanych chemioterapii i czy mogą one wpływać na problemy żywieniowe pacjentów?

Nowotwory głowy i szyi: Czy mamy obecnie algorytmy postępowania żywieniowego u pacjentów z nowotworem regionu głowy i szyi poddawanych chemioradioterapii

Nowotwory głowy i szyi: Jakiego wsparcia żywieniowego możemy udzielić pacjentom zakwalifikowanym do zabiegu operacyjnego? Jakie konsekwencje żywieniowe może mieć dla pacjenta operacja?

Nowotwory głowy i szyi: Co oznacza wysokie ryzyko żywieniowe? Które kryteria pozwolą ocenić wysokie ryzyko żywieniowe w przypadku pacjenta zakwalifikowanego do zabiegu operacyjnego?

Nowotwory głowy i szyi: Jak powinniśmy postępować, kiedy współpracujemy z pacjentem z wysokim ryzykiem żywieniowym?

Nowotwory głowy i szyi: Jakie mamy dostępne metody wsparcia żywieniowego dla pacjenta, który nie jest w stanie zjadać posiłków drogą doustną?

Nowotwory głowy i szyi: Jakiego wsparcia żywieniowego możemy udzielić pacjentowi w paliatywnej fazie choroby?

Nowotwory głowy i szyi: Opis przypadku klinicznego: Pacjent z poradni metabolicznej w Narodowym Instytucie Onkologicznym w Warszawie

Nowotwory przełyku: Dlaczego rozmawiamy o postępowaniu żywieniowym w nowotworach przełyku?

Nowotwory przełyku: Jakie są metody wsparcia żywieniowego w nowotworze przełyku i kto określa sposób leczenia żywieniowego?

Nowotwory przełyku: Kiedy pacjent z nowotworem przełyku powinien zostać skierowany na konsultację dietetyczną?

Nowotwory przełyku: Jakie problemy żywieniowe dotyczą chorego na nowotwór przełyku i jakie są główne elementy diety pacjenta z nowotworem przełyku?
- 1
- 2